“Polish Voice TV” jest nowym kanałem internetowej telewizji stworzonym z myślą o polskiej społeczności z Somerset, a jego produkcja rozpocznie się we wrześniu.
Jeśli mówisz po polsku i chciałbyś nauczyć się jak realizuje się wiadomości, informacje czy rozrywkę skontaktuj się z nami. Szukamy ludzi, którzy będą spełniać się przed i za kamerą.

Oferta nie jest ograniczona tylko do języka polskiego – jeśli interesują cię języki obce, chcesz nauczyć się tworzyć treści online lub chciałbyś pomóc zgromadzić ludzi z różnych kultur to zaangażuj się w nasz projekt. Aby zgłosić swoje zainteresowanie należy wysłać email do Michała Pużyńskiego na adres: [email protected]

We współpracy z Somerset Skills & Learning CIC

Polish Voice TV is an online  TV platform led by the Polish-speaking community, providing a platform for communication between Somerset’s increasingly diverse communities.  More than forty individuals have taken part in Polish Voice TV training sessions to date, supported by SSL.  See the first films produced here! 

If you speak Polish – or any Central or Eastern European language - and would like to learn how to make news, information or entertainment content get in touch. We are looking for people to contribute to this project both in front and behind the camera.

If you have a passion for languages/culture/politics/life, want to learn more about making online content or want to help bring people of different cultures together then come and get involved.

To register your interest:
join the conversation at https://www.facebook.com/PolishVoiceTV/
or email [email protected] / [email protected]